Промивка труб опалення та водопостачання
Коли труби опалення та водопостачання нові, система працює стабільно і в будинку тепло і приємно. Але з роками накип в трубах нашаровується і тепла стає менше. Звідки з’являється накип? У нагрітій воді присутні солі кальцію, магнію, натрію і навіть мул. Ця суміш осідає на стінках труб та радіаторів всієї системи. Навіть 1 мм відкладень призводить до перевитрати палива в середньому на 15%. Якщо вчасно не проводити промивку труб, то за 10 років система опалення будинку забивається відкладеннями на 30% а буває і на 50%, а кутові елементи на всі 80%. Тому вчасна промивка та прочистка труб, як опалення так і водопостачання допоможе відновити їхню прохідність.
Надійність і довговічність системи опалення є важливою умовою. Тому промивку труб опалення радять проводити один раз на п’ять років. Що дозволить знизити витрати на опалення і ризик аварійних ситуацій, підвищить ефективність роботи системи та збільшить термін служби.
Існує два основних методи промивання системи опалення і водопостачання:
1. Гідропневматичний
. Підключають спеціальний інструмент, що створює циркуляцію води і поштовхи стисненого повітря (гідроудари). Повітряно-водяна суміш вирує і руйнує стійкі забруднення, та видаляється через каналізацію. Підходить для профілактичного промивання всіх типів труб і радіаторів. В першу чергу застосовується до старих систем опалення зроблених зі сталевих труб і чавунних радіаторів. Ідеально підходить для промивки труб теплої підлоги.
2. Хімічний
. Використовують реагенти – кислоти, луги. Реагенти додають в теплоносій, підключають спеціальний циркуляційний насос (бустер). Рідина кілька разів проходить по системі і розчиняє забруднення. Складнощі хімічного способу: на різний тип забруднення свій реагент, точний розрахунок часу промивки, щоб не пошкодити внутрішні поверхні. Також це дорожчий метод. Крім цього вимагає більше часу.
Хімічний метод при правильному застосуванні більш ретельний і якісніший. Більше про методи промивки з відео тут
Коли потрібно промивати систему опалення?
1. Після капремонту або поточного ремонту із заміною старих труб;
2. Якщо у мережевої води є неприємний запах і сторонні домішки;
3. Перед запуском нової системи опалення.
4. Після п’ятого опалювального сезону;
5. В радіаторах дуже різна температура.
Профілактична промивка потрібна як для труб систем опалення так і для труб водопостачання адже відкладення з часом твердіють і видалити їх стає важче. З метою збереження необхідної прохідності труб, промивку проводять раз на 3-5 років. Якісне обладнання та фахівці нашої компанії можуть гарантувати якість проведених робіт. Напевне ви погодитесь, що краще підтримувати систему водяних труб в робочому стані, ніж витрачати гроші на її ремонт під час опалювального сезону.
Завжди готові проконсультувати і вибрати найкращий метод промивки в вашій ситуації. Працюємо у Львові та області.