Які існують методи промивки?

Інструмент для хімічної промивки

Методи промивання котлів

Найбільш ефективним і лояльним способом очищення опалювальних систем вважається промивка, яку можна зробити без демонтажу радіаторів. Цей метод дозволяє здійснити промивку всієї системи опалення чи водопостачання. Завдяки професійному інструменту, який підключається до системи опалення можна промити її в цілому, тобто з трубами, радіаторами (батареями), кранами і котлом.  Бездемонтажну промивку  можна розділити на кілька видів:

  • Гідропневматична
  • Хімічна,
  • Дисперсна;
  • Комбінована.

Детальніше про кожен вид промивання:

Гідропневматичне промивання

Суть гідропневматичного методу полягає в очищенні трубопроводу і радіаторів сильним напором води і ударами стисненого повітря. До опалювальної системи, наповненою водою, підключається спеціальний гідропневматичний компресор, який різко збільшує швидкість циркуляції гідропневматичної суміші у вигляді серії повітряно-водяних поштовхів надаючи воді підвищену турбулентність, тобто сприяє нерівномірному руху та утворення завихрень. Під впливом цієї суміші з повітря і води накип і густий шлам розпушується і разом з цим потоком виводиться з труб в точку скидання.

Хімічна промивка

Хімічне очищення користується особливою популярністю завдяки високому ступеню ефективності. До опалювальної системи підключається спеціальний інструмент – бустер, в котел чи систему додається хімічні речовини. Під впливом високої температури ці препарати запускають сильні хімічні реакції, що сприяють розщепленню накипу. Після цього обладнання промивається потужним потоком води, з яким і виходять розчинені відкладення і залишки використовуваної хімії.

Примітка: При хімічній промивці котлів наша компанія використовує виключно якісні засоби європейських виробників, що не мають негативного впливу на трубопровід

 

Дисперсная промивка

Це найпрогресивніша, ефективна і безпечна промивка на сьогодні. Принцип здійснення дисперсної промивання схожий з попереднім методом. Однак замість сильних хімічних засобів цей метод передбачає використання реагенту – нетоксичної речовини, яке впливає лише на відкладення і не вступає в реакцію з матеріалами систем.

У процесі циркуляції в опалювальній системі реагент проникає всередину відкладень, послаблює міжмолекулярні зв’язки і змивається сильним потоком чистої води.

Важливою перевагою дисперсної промивання, це здатність реагенту створювати захисну гідрофобну плівку, яка не дозволяє солям металів і іншим забруднень не осідати на стінках труб протягом трьох опалювальних сезонів після очищення.

Комбінована промивка

Доцільність застосування того чи іншого способу промивання може бути визначена тільки професіоналом, адже до уваги потрібно приймати безліч факторів, а саме:

  • Тип будинку (багатоквартирний або приватний);
  • Кількість поверхів;
  • Характеристики і тип теплоносія який використовується;
  • Коли опалювальна система була змонтована і з якого матеріалу виконана;
  • Коли проводилась останнє прочищення.

Застосування не правельно підібраного методу може не принести очікуваного результату, або навіть зашкодити опалювальній системі. Тому в деяких випадках  застосовується комбінована промивка, що включає поєднання двох або трьох методів, описаних вище.

Наші послуги.

Компанія «Котлочист» здійснює якісну промивку теплообмінників, котлів, радіаторів, труб і колонок вище переліченими методами на території Львова та області.

Ми пропонуємо оптимальні ціни, працюємо за офіційними договорами та зацікавлені у тривалих і міцних відносин зі своїми клієнтами. Звертайтеся! І ви не пошкодуєте!

Як захистити свою систему опалення.

1 Перед експлуатацією зробити профілактичну промивку.

2 «Законсервувати» під час першого запуску використовуючи високу температуру.

3 Залити тільки підготовлену воду.

4 Якщо є витік води потрібно відразу усунути.

5 Використовувати спеціальні присадки для захисту.

6 По можливості не перевищувати температуру більше 50

7 Промивати кожні 5 років.