Методи промивки

Методи промивання котлів

Найбільш ефективним і лояльним способом очищення опалювальних систем вважається бездемонтажная промивка. Цей метод дозволяє здійснити необхідну процедуру без втручання в ремонт і розведення безладу. Бездемонтажная промивка котлів підрозділяється на кілька видів:

  • Гідропневматична
  • Хімічна,
  • Дисперсна;
  • Комбінована.

Детальніше про кожен вид промивання.

Гідропневматичне промивання

Суть гідропневматичного методу полягає в очищенні трубопроводу і радіаторів сильним напором води і ударами стисненого повітря. До опалювальній системі, наповненою водою, підключається промивний компресор, який різко збільшує швидкість циркуляції рідини в котлі. Стиснене повітря, нерівномірно подається спеціальним пристроєм у вигляді серії повітряно-водяних поштовхів, надає воді підвищену турбулентність, тобто сприяє нерівномірному руху та утворення завихрень. Під впливом суміші з повітря і води накип і густий шлам розпушується і разом з цим потоком виводиться з труб в точку скидання.

Хімічна промивка

Хімічне очищення користується особливою популярністю завдяки високому ступеню ефективності. До опалювальної системи підключається спеціальний інструмент – бустер, в котел додається хімічні речовини. Під впливом високої температури ці препарати запускають сильні хімічні реакції, що сприяють розщепленню накипу. Після цього обладнання промивається потужним потоком води, з яким і виходять розчинені відкладення і залишки використовуваної хімії.

Довідка. При хімічній промивці котлів наша компанія використовує виключно якісні засоби європейських виробників, що не мають негативного впливу на трубопровід

 

Дисперсная промивка

Це найпрогресивніша, ефективна і безпечна промивка на сьогодні. Принцип здійснення дисперсної промивання схожий з попереднім методом. Однак замість сильних хімічних засобів цей метод передбачає використання реагенту – нетоксичної речовини, яке впливає лише на відкладення і не вступає в реакцію з матеріалами систем.

У процесі циркуляції в опалювальній системі реагент проникає всередину відкладень, послаблює міжмолекулярні зв’язки і змивається сильним потоком чистої води.

Важливою перевагою дисперсної промивання, це здатність реагенту створювати захисну гідрофобну плівку, яка не дозволяє солям металів і іншим забруднень осідати на стінках труб протягом трьох опалювальних сезонів після очищення.

Комбінована промивка

Доцільність застосування того чи іншого способу промивання може бути визначена тільки професіоналом, адже до уваги потрібно приймати безліч факторів, а саме:

  • тип будинку (багатоквартирний або приватний);
  • кількість поверхів;
  • характеристики використовується як теплоносій рідини (зазвичай жорсткість води);
  • коли опалювальна система була змонтована і з якого матеріалу виконана;
  • коли проводилась останнє прочищення.

У ряді випадків застосування певного методу або не принесе очікуваного результату, або може пошкодити опалювальній системі. Тоді застосовується комбінована промивка, що включає поєднання двох або трьох методів, описаних вище.

Наші послуги.

Компанія «Котлочист» здійснює якісну промивку теплообмінників, котлів, радіаторів, труб і колонок вище переліченими методами на території Львова та області.

Ми пропонуємо оптимальні ціни, працюємо за офіційними договорами та зацікавлені у вибудовуванні тривалих і міцних відносин зі своїми клієнтами. Звертайтеся! І ви не пошкодуєте!

Як захистити свою систему опалення.

1 Перед експлуатацією зробити профілактичну промивку.

2 «Законсервувати» під час першого запуску використовуючи високу температуру.

3 Залити тільки підготовлену воду.

4 Якщо є витік води потрібно відразу усунути.

5 Використовувати спеціальні присадки для захисту.

6 По можливості не перевищувати температуру більше 50

7 Промивати кожні 5 років.