Грамотний догляд за котлом, що включає регулярну профілактику та чистку, забезпечує довгу і справну роботу агрегату, і головне, спокій його власника.


                     Чому котел необхідно чистити?

        В процесі функціонування практично всі частини котла поступово забруднюються. Наприклад, поверхня теплообмінника зсередини покривається накипом, яка утворюється з солей, органічного та неорганічного сміття, циркулюючого в воді. У такому випадку потрібна промивка котла або промивка теплообмінника. Але найшвидше бруд утворюється в камері згорання і димовідвідних каналах теплообмінника, через що може накопичуватись сажа, що погіршує тягу. На запальнику і пальнику з форсунками також утворюються відкладення. Якщо вчасно не робити профілактику то це може призвести до того, вогонь почне горіти поза камерою згорання… А це вже не жарти.

Чому так відбувається?

         Тому, що котел спалює не газ, а суміш газу з повітрям. На 1 куб газу використовується 10 кубів повітря. А це означає, що будь-який котел використовує для спалення багато навколишнього повітря, яке також має свої домішки. Коли цих спалених домішок стає багато, тоді це може перешкоджати утворенню якісної суміші для горіння. Коли повітряно-газова суміш не якісна тоді утворюється чадний газ, який є дуже небезпечний і який осідає у вигляді сажі на димовідвідних каналах теплообмінника.

Ці забруднення не тільки заважають правильному функціонуванню обладнання, що погіршує якість обігріву будівлі, а й можуть стати причиною виникнення надзвичайної ситуації. Саме тому профілактика і чистка системи не просто важлива, а обов’язкова процедура.

Як зрозуміти, що котлу потрібна очистка

Головними сигналами того, що вашому агрегату потрібно процедура чистки, є:

• зниження температури в приміщенні при роботі котла в звичайному режимі;

• збільшення витрати газу або електроенергії;

• поява запаху гару.

Однак найбільш оптимальний варіант для проведення профілактичного огляду і очищення – 1 раз на рік, перед початком опалювального сезону. В такому випадку Ви можете бути впевненими в справності опалювального обладнання і «сюрпризів» чекати не доведеться.

Звернутися до професіоналів чи впораюсь своїми силами?

      Чистка котла – досить складна процедура, що вимагає спеціалізованих знань і навичок, оскільки кожен елемент опалювального обладнання має свою специфіку. Необізнана людина може нанести пристрою додаткової шкоди: саме тому профілактику і чистку котла повинен проводити професіонал.

Фахівці компанії «Котлочист» мають великий досвід в роботі з різними видами обладнання, тому ми гарантуємо високу якість послуг, що надаються. А оптимальні ціни роблять їх доступними для кожного.

Крім того, всі сервісні роботи підтверджуються документально, що надає клієнтам додатковий захист.