Коли і для чого потрібно промивати систему опалення?

Гідропневматична промивка

Важливість очищення систем опалення та кондиціонування.

Промивання водних (рідких) систем від накипу і інших забруднень – обов’язкова процедура після 5 років експлуатації будь-якої системи. Однак багато хто не бере до уваги її значимість, внаслідок чого стикаються з низкою серйозних проблем.

Давайте розберемось: чому так важлива регулярна промивка рідинних систем, як вона здійснюється і в чому різниця між застосовуваними методами.

Головний ворог всіх рідинних систем – час і забруднення

Вода або рідина, яка протікає по трубах опалювальних систем, наповнена величезною кількістю різних хімічних сполук (кальцію, магнію, марганцю і т. Д.), Різних солей, а також органічних і неорганічних домішок. Ці речовини під впливами високих температур утворюють тверді відкладення у вигляді накипу або густого мула у вигляді «желе».

Накип з’являється шарами, її кількість безпосередньо залежить від жорсткості води або рідини (тобто вмісту в ній перерахованих вище речовин).

Зверніть увагу. На утворення подібних відкладень ніяк не впливає вид трубопроводу або матеріали, з яких він виготовлений.

Зменшити інтенсивність утворення накипу може використання спеціальних добавок для води, які збільшують теплопередачу, а також перешкоджають розмноженню бактерій. Однак це тягне за собою додаткові витрати і можливо тільки при автономної опалювальної системи.

Як бруд і відкладення впливають на систему?

Головна проблема будь-якої системи, де важлива ефективна теплопередача – це чистота внутрішніх поверхонь. Якщо ж вони покриті брудом і накипом то виникає проблема – неможливість металу в повній мірі забирати тепло з води. Кожен міліметр відкладень погіршує тепловіддачу мінімум на 10%. В результаті для того, щоб домогтися потрібного рівня температури в приміщенні, необхідно постійно переводити котел на більш потужний режим. Споживання більшої кількості енергоресурсів або газу тягне за собою збільшення витрат на опалення, що, безсумнівно, не сподобається ні одному господареві.

Сильне збільшення температури призводить до перегріву зовнішніх поверхонь, що тягне за собою виникнення поломок, перегорання або розгерметизацію котла. В результаті обладнання необхідно або ремонтувати, або замінювати на нове.

Скупчення великої кількості накипу і бруду в вузьких ділянках труб може стати причиною утворення затору, внаслідок чого деякі частини радіаторів зовсім не будуть нагріватися.

Уникнути ці неприємні наслідки можна за допомогою регулярного промивання системи опалення від скупчилися відкладень. Частота промивання визначається індивідуально.

Методи промивання котлів

Найбільш ефективним і лояльним способом очищення опалювальних систем вважається бездемонтажная промивка. Цей метод дозволяє здійснити необхідну процедуру без втручання в ремонт і розведення безладу. Бездемонтажная промивка котлів підрозділяється на кілька видів:

  • Гідропневматична
  • Хімічна,
  • Дисперсна;
  • Комбінована.

Детальніше про кожен вид промивання.

Гідропневматичне промивання

Суть гідропневматичного методу полягає в очищенні трубопроводу і радіаторів сильним напором води і ударами стисненого повітря. До опалювальній системі, наповненою водою, підключається промивний компресор, який різко збільшує швидкість циркуляції рідини в котлі. Стиснене повітря, нерівномірно подається спеціальним пристроєм у вигляді серії повітряно-водяних поштовхів, надає воді підвищену турбулентність, тобто сприяє нерівномірному руху та утворення завихрень. Під впливом суміші з повітря і води накип і густий шлам розпушується і разом з цим потоком виводиться з труб в точку скидання.

Хімічна промивка

Хімічне очищення користується особливою популярністю завдяки високому ступеню ефективності. До опалювальної системи підключається спеціальний інструмент – бустер, в котел додається хімічні речовини. Під впливом високої температури ці препарати запускають сильні хімічні реакції, що сприяють розщепленню накипу. В кінці котел промивається потужним потоком води, з яким і виходять розчинені відкладення і залишки використовуваної хімії.

Довідка. При хімічній промивці котлів наша компанія використовує виключно якісні засоби європейських виробників, що не роблять негативний вплив на трубопровід.

Дисперсная промивка

Це найпрогресивніша, ефективна і безпечна промивка на сьогодні. Принцип здійснення дисперсної промивання схожий з попереднім методом. Однак замість сильних хімічних засобів це вид має на увазі використання реагенту – нетоксичного речовини, яке впливає лише на відкладення і не вступає в реакцію з матеріалами систем.

У процесі циркуляції в опалювальній системі реагент проникає всередину відкладень, послаблює міжмолекулярні зв’язки і змивається потоком теплоносія.

Важливою перевагою дисперсної промивання котлів виступає здатність реагенту створювати захисну гідрофобну плівку, яка не дозволяє солям металів і іншим забруднень осідати на стінках труб протягом трьох опалювальних сезонів після очищення.

комбінована промивка

Доцільність застосування того чи іншого способу промивання може бути визначена тільки професіоналом, адже до уваги потрібно приймати безліч факторів, а саме:

  • тип будинку (багатоквартирний або приватний);
  • кількість поверхів;
  • характеристики використовується як теплоносій рідини (зазвичай жорсткість води);
  • коли опалювальна система була змонтована і з якого матеріалу виконана;
  • коли проводилась останнє прочищення.

У ряді випадків застосування певного методу або не принесе очікуваного результату, або може пошкодити опалювальній системі. Тоді застосовується комбінована промивка, що включає поєднання двох або трьох методів, описаних вище.

Наша пропозиція

Компанія «Котлочист» здійснює якісну промивку теплообмінників, котлів, радіаторів, труб і колоноквище переліченими методами на території Львова та області.

Ми пропонуємо оптимальні ціни, працюємо за офіційними договорами та зацікавлені у вибудовуванні тривалих і міцних відносин зі своїми клієнтами. Звертайтеся! І ви не пошкодуєте!

Як захистити С.О.

1 Перед експлуатацією зробити профілактичну промивку.

2 «Законсервувати» під час першого запуску використовуючи високу температуру.

3 Залити тільки підготовлену воду.

4 Якщо є витік води потрібно відразу усунути.

5 Використовувати спеціальні присадки для захисту.

6 По можливості не перевищувати температуру більше 50

7 Промивати кожні 5 років.